BEBEK SEKTÖRÜ AVANTAJLARI

Türkiye, Nüfus Artış Oranı En İyi Ülkelerin Başında Gelmektedir. Yıllık bazda nüfus artışı %1,2 olan Türkiye’de genç nüfus sayısı 23 Milyondur. Genç nüfus içerisinde ise 0-4 Yaş aralığında 7 Milyonluk bir bebek nüfusu bulunmaktadır. Bu sayı sürekli olarak arttığı için bebek sektörü günümüzde hala hızla büyümektedir.

Bebek pazarının ciro anlamında en büyük payını pusetten, biberona, mama koltuğundan oto koltuklarına kadar bebek araç ve gereçleri oluşturuyor. Türkiye, büyüyen ekonomisi ve artan nüfusu bakımından bebek araç gereçleri için önemli bir pazar olarak görülmekte. Ayrıca daha önce tüketici algılaması bakımından lüks mal sınıfına giren puset ve oto koltukları, özellikle 2000’li yıllarda hem düşen fiyatlar hem de artan tüketici bilinci nedeniyle önemli bir ihtiyaç olarak görülmeye başlandı.Avrupa Birliği’ne uyum çerçevesinde getirilen yeni yasalarla zorunlu hale gelen oto koltuğu kullanımı bu grupta büyüme potansiyeli olan en önemli ürünlerden bir tanesidir.

  • Sürekli artan nüfus artış oranıyla birlikte müşteri potansiyelinizin artış göstermesi
  • Bebek ürünleri hakkında ki bilincin artarak lüks tüketimin hızlanması
  • Anne-Babaların bebekleri için çok dikkatli davranması, Avrupa üretimli ürünleri tercih etmesi
  • Sektörde ki talebi karşılayacak kadar büyük bir pazarın bulunmaması

 

 

Activbaby, 10 senedir anne ve bebek ihtiyaçlarına yönelik ürünlerin satış ve pazarlanmasında faliyet gösteren Leylek Mağazacılık Ltd. Şti. nin bir markasıdır. Activbaby ekibi olarak ; 350 marka ve 8.000 çeşit ürünle bebekler ve annelerin A dan Z ye tüm ihtiyaçlarına yönelik kaliteli, sağlıklı ve her bütçeye uygun alışveriş imkanı sağlıyoruz. Biz bebeklerimizin aktif, zeki, eğitimli ve başarılı olmasını istiyor, büyüdüklerinde de onları değerli bir “Vatandaş” , saygın bir “Dünya İnsanı” olarak görmek istiyoruz. Bu vizyon için Türkiye’nin gelecek kuşaklarına hizmet ediyoruz. Şimdiye kadar 100 den fazla satış noktasıyla bebek marketler zinciri, mağaza, outlet, depo toptan satış, xml hizmetleri ve sanal bayilik ağıyla Türkiyenin her yerindeki bebeklere ulaşabilen ActivBaby, yatırımcılardan gelen yoğun talep üzerine artık franchise vermeye de başladı. B2B ve B2C yi bir arada uygulayabilen ilk ve tek örnek olmaya da devam eden ActivBaby kuruluşunun 10. yılında artık kendi markasıyla da Türkiyenin her yerinde bebeklere ulaşacak. Adını; kuruluşumuzla birlikte büyüyen geleceğin aktif bebeklerinden alan markamız, sizler için ticari ve finansal yönü güçlü bir ana firma, uzun yıllar çalışabileceğiniz güvenilir, dinamik bir iş ortağınız olacak. Günümüzde “zorunlu ihtiyaçlar” sınıfında yer alan anne ve bebek ürünleri ve içinde bulunduğumuz bu sektörü, yeniliklere ve öğrenmeye açık siz girişimcilere tavsiye ediyor, sizleri organizasyonumuzda yer almaya davet ediyoruz

Ayrıca mağaza bayiliğiyle bize ortak olan yatırımcılarımıza birde süprizimiz var ! Onlara birde internet bayisi açıp satışlarını iyice arttırmalarını ve geri dönüşlerini kolay almalarını sağlıyoruz. Böylece bayilerimiz büyüdükçe mutlu oluyor, bizde büyüyoruz. AktifBebek vizyonu olarak belirlediğimiz: Türkiyede Ulaşamadığımız bebek kalmasın ! hedefine de gitgide yaklaşıyoruz. Geleceğimizin temellerinde katkımızın olmasını diliyoruz.