Türkiye’de Dropshipping veren firmalar, stoksuz ürün satışı yaparken ürünün stok tutmak ve fiziksel olarak göndermek gerekmeksizin, ürünün tedariğini ve gönderimini doğrudan tedarikçiden alıcıya yapması anlamında tanımlanabilir. Türkiye’de de bu model uygulanabilir.

bebek giyim bayilik, Bebek Giyim Bayilik veren firmalar, Türkiye'de Dropshipping veren firmalar
bebek Giyim, banyo malzemeleri, oyuncaklar ve sağlık aksesuarları ile beyaz zemin üzerine bebek bayiliği. Anne, bebek, hamileler için avantajlı ürün bayiliği

Dropshipping yapmak için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

 1. Tedarikçi bulma: Ürünlerinizi tedarik edecek olan firmayı bulun. Tedarikçi bulmak için online market yerleri, özel tedarikçi siteleri veya Alibaba gibi platformlar kullanabilirsiniz.
 2. Ürün seçimi: Tedarikçinin sunduğu ürünleri inceleyin ve satmak istediğiniz ürünleri seçin.
 3. E-ticaret platformu oluşturma: Ürünlerinizi satmak için e-ticaret platformunuzu oluşturun. Shopify, WooCommerce, Magento gibi platformlar kullanabilirsiniz.
 4. Ürün açıklamaları ve fiyatlarını belirleme: Ürün açıklamalarını ve fiyatlarını belirleyin ve ürünlerinizi e-ticaret sitenizde yayınlayın.
 5. Ürün satışı: Ürün satışı yapmaya başlayabilirsiniz. Tedarikçiniz ürün gönderimi yapacaktır ve siz müşterilerinizin ödemelerini alacaksınız.
 6. Müşteri hizmetleri: Müşterilerinizin sorularını ve isteklerini yanıtlayın ve müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışın.

Dropshipping iş modeli oldukça popülerdir ve e-ticaret sektöründe başarılı olmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir.

Türkiye’de Dropshipping veren firmalar 2023

Türkiye’de Dropshipping veren firmalar üzerinden bayilik alarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Düşük yatırım ile xml bayiliği alarak bir çok kişi evden iş veya ek gelir elde etmektedir. xml veren bebek firmaları üzerinden bayilik başvurusu yaparak bebek ürünleri xml bayiliği başvurusu yapabilirsiniz.

Dropshipping yapmak Türkiye’de de mümkündür ve başarılı olmak için gerekli olan potansiyel bulunmaktadır. Ancak, başarılı bir dropshipping işi kurmak için birçok faktörün etkisi bulunur ve genel olarak karlı bir iş fikridir.

Dropshipping yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular şunlar olabilir:

 1. Rekabet: Türkiye’de de dropshipping sektöründe oldukça rekabet bulunmaktadır. Başarılı olmak için farklılaşma stratejisi ve müşteri memnuniyetini sağlamaya odaklanmak gerekir.
 2. Tedarikçi güvenliği: Dropshipping yaparken tedarikçinin güvenliği ve güncel olması önemlidir. Tedarikçinizin sağlam bir geçmişi ve güncel bir iş modeli olması gerekir.
 3. Ürün seçimi: Başarılı bir dropshipping işi kurmak için uygun ürün seçimi yapmak gerekir. Popüler, talep gören ve karlı olan ürünleri seçin.
 4. Pazar araştırması: Dropshipping yapmak istediğiniz pazarı iyi araştırın ve müşteri taleplerini anlayın. Ürün seçimi ve fiyatlandırma gibi konularda doğru kararlar verin.
 5. Müşteri hizmetleri: Müşterilerinizle ilgili tüm soruları ve isteklerini yanıtlamaya hazır olun. Müşteri memnuniyetini sağlamaya çalışın.

Her iş modeli gibi, dropshipping da başarılı olmak için emek, zaman ve çaba gerektirir. Ancak, doğru stratejiler ile başarılı olunabilecek ve çok fazla para kazanılabilecek bir iş modelidir.

Ayrıca Bebek Giyim sektöründe Bayilik veren firmalar aracılığı kendinize bir bebek mağazası açabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. Detaylı olarak buradan bilgi alabilirsiniz.

Avantajlar

 • Ürün Yükleme: Pazaryeri entegrasyonu sayesinde aktifbebek xml’liyle mağazanıza binlerce bebek ürününü kolayca yükleyebilirsiniz.
 • Ürün Güncelleme: Tüm platformlar ile senkronize şekilde çalışan pazaryeri entegrasyonları ile fiyat ve stokların düzenli olarak güncellenmesi sayesinde ürün satışlarınızı daha kolay yönetilebilirsiniz.
 • YENİ Ürün Listeleme; Aktifbebek sistemine yüklenen yeni ürünlerin yeni markaların belirlenen pazaryerlerinde listeleyip satışa hemen açabilirsiniz.
 • ESKİ Ürün Delist; Güncelliğini yitirmiş, modası geçmiş, satış performansı düşmüş veya yasaklanmış ürünler aktifbebek sisteminde silindiğinde entegrasyonla pazaryerlerindeki mağazalarınızdan da otomatik olarak silinir.
 • Stok Takibi: Aktifbebek stoklarından düşülen satışlar otomatik olarak pazaryerindeki mağazanıza yansır. Böylece online real time stok takibi ve kontrolü yaparsınız. Yani “yok” satmazsınız.
 • Fiyat güncelleme: Aktifbebek xml’indeki ürünlerin fiyatları değiştiğinde otomatik olarak pazaryeri mağazanıza yansır. Böylece hatalı fiyattan satış yapıp zarar etmezsiniz.

Türkiye’de Dropshipping veren firmalar 2023 Listesi